[OrlekNet Forum]
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]

Orlek je kraška vas, ki leži jugozahodno od Sežane tik ob italijanski meji, od Sežane je oddaljen dobre 3km, od Jadranskega morja pa 8km... Več na naši spletni strani.

KazaloKazalo  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  

Share | 

Ciper april in maj 2009

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo
stojka
Član - začetnik
Član - začetnik

Država Slovenija
Število prispevkov : 6
Točke : 3143
Reputacija : 8
Registration date : 19/06/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Ciper april in maj 2009   Tor 28 Apr 2009, 20:51

Živjo.
Pošiljam vam lepe pozdrave s toplega Cipra. Sem v Nikoziji. Je kar lepo, je pa tudi posebno. Danes so vtisi še mešani. Se oglasim jutri z bolj jasnimi vtisi in vsem. Zaenkrat sem OK papa2.
Nasvidenje do jutri.
cheesy
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Število prispevkov : 1007
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 5325
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ciper april in maj 2009   Tor 28 Apr 2009, 22:27

Ahoj! welcome1 Upam da se imaš dobro. sunny
Veliko sreče in vsega lepega ti želim, pa hvala za javljanje molitev
Oglasi se še kaj in nam malo opiši kako je tam ok man , najbrž je malokateri Orlečan bil na Cipru... sneg

Pa še par zemljevidkov da vemo kje je to:

Klikni tukaj za zeloooo velik zemljevid Cipra.

Pa še vreme naslednje dni:

papa2
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.klikajme.cu.cc
stojka
Član - začetnik
Član - začetnik

Država Slovenija

ObjavljaNaslov sporočila: Ciper april in maj 2009   Čet 30 Apr 2009, 17:00

papa2 sunny smile Spet se oglašm s Cipra. Kot ste lahko opazili z Dejanovih objav, je tukaj res lepo sončno in toplo vreme.
Otok je res nekaj posebnega, z 12000 letno zgodovino, s prelepimi obalami in nenavadnimi hribi, ki so zelo privlačni za geologe.
Menda se tudi tukaj, kot pri nas, v enem dnevu da kopati v morju in povzpeti se na goro. Ljudje so zelo gostoljubni in prijazni, kot skoraj povsod južneje.
Vozi se po levi strani in med mojim bivanjem tukaj, je edina stvar, ki me res moti, zelo gost promet. Zdi se, ko prečkaš cesto, da te bodo kar povozili, ker redkokdo zmanjša hitrost. Verjemite mi, zelo je neprijetno s01 .
Drugače pa se še oglasim, s slikami in vsem, po 4. maju, ko se vrnem v Slovenijo. Takrat bom imela celsotno sliko.
Topel pozdrav s sončnega Cipra. sunny geek
Nazaj na vrh Go down
stojka
Član - začetnik
Član - začetnik

Država Slovenija

ObjavljaNaslov sporočila: Ciper april in maj 2009, tretjič   Tor 05 Maj 2009, 18:30

Vesela sem, da me službene poti vodijo na različne kraje Evrope, kjer srečujem zanimive ljudi in spoznavam različne države smile. Ciper je ena izmed njih. Zaenkrat še ne vem, kaj naj si mislimo njem. Pokrajina me spominja na Makedonijo in na naš Kras. Že zelo dolgo ni deževalo, zato je trava posušena.

Pokrajina se mi zdi precej kraška, čeprav je menda delno vulkanskega izvora, delno pa iz peščenjaka. Na splošno mi je taka pokrajina všeč. Na poti iz Nikozije proti Limasolu sem opazila, da so hiše lokalnih prebivalcev zelo lepo urejene. Povsod se kaže visok standard. Verjetno je Ciper, zaradi strateške lege, dobil še posebej veliko evropske pomoči. Bencin je za naše pojme poceni, saj stane le okoli 86 centov. Ostale cene so zelo primerljive z ostalo Evropo, zdi se mi pa, da so gostinske in hotelske storitve izredno drage, kljub 9% davčni stopnji. Za skodelico kave v Nikoziji ali tukaj v Limasolu odšteješ 3 evre in več, pa še dobra ni posebno.

Moti me, da so obalo tako grdo pozidali. Hotelski kompleksi ob prečudoviti mivkasti obali so res to, kar me ne privlači in tukaj ne bi mogla preživljati počitnic. Tako je vsaj v Limasolu, verjetno pa je situacija enaka na celotnem grškem delu.

Ob pogovoru z domačini sem izvedela, da je skoraj neokrnjen severni del otoka, ki je pod turško okupacijo. Tam so menda neokrnjene vasice in izredno prijazni ljudje.

Larnaca je malce bolj domača,čeprav se tudi tam na veliko gradi. Domačini so tudi tukaj zelo prijazni,
natakarji se kar pogovarjajo z gosti. Lastnik trgovinice, kjer sem kupila nekaj
spominkov, za meni ljube ljudi, pa me je kar povabil na naraven pomarančni sok in na klepet. To mi je kar veliko pomenilo, saj se lahko zgodi, če si sam, da nimaš preveč kontaktov z domačini, posebno v velikih turističnih kompleksih ne.

Ciper je izkušnja, je poseben, če pa vzameš na znanje, da greš lahko s turistično ladjo na obisk Izraela ali Jordanije, pa je še toliko bolj zanimivo. Najbolj te prevzame mešanica kultur,ki pa se tudi tukaj globalizira, saj sem videla zelo veliko priseljencev iz vzhodne Evrope in azijskih držav. Med gosti pa so v tem času prevladovali Rusi in Angleži. A, še to. Zdelo se mi je, vsaj v Larnaci, da je v vsaki drugi hiši nepremičninska agencija. Tujci verjetno kupujejo.
Toliko z mojega javljanja s Cipra. V septembru pa kaj napišem o Španiji. mezikne papa2
Nazaj na vrh Go down
extraJ
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik

Država Slovenija
Število prispevkov : 55
Cancer
Tiger
Kraj : W'rlk
Točke : 3249
Reputacija : 10

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ciper april in maj 2009   Pet 08 Maj 2009, 08:38

Lepo, lepo, sam še kšna slikca bi prow pršla smile ob priliki...
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Aquarius
Rat

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ciper april in maj 2009   Sob 09 Maj 2009, 23:41

Fotke so pri meni, ko bo Stojka odprla temo v rubriki fotografije jih bom prpopu tja, je 50 fotk tku da je smiselno odpret fotografsko temo. ok man
Nazaj na vrh Go down
Blančta
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik

Država Slovenija
Število prispevkov : 169
Aquarius
Pig
Kraj : wrlk
Točke : 3367
Reputacija : 12
Registration date : 27/07/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ciper april in maj 2009   Ned 10 Maj 2009, 13:59

lepe slikce sz cipra....smeeeh
js bi tudi bla tm!!!!
weeeee zalosten
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.freewebs.com/iceangelsh
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Aquarius
Rat

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ciper april in maj 2009   Pon 11 Maj 2009, 22:06

No fotografije s Cipra so v rubriki Fotografska sekcija v tej temi:

http://orlek.bigforumpro.com/fotografska-sekcija-f14/ciper-april-in-maj-2009-t236.htm

ok man
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ciper april in maj 2009   Today at 13:09

Nazaj na vrh Go down

Ciper april in maj 2009
Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1