[OrlekNet Forum]
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]

Orlek je kraška vas, ki leži jugozahodno od Sežane tik ob italijanski meji, od Sežane je oddaljen dobre 3km, od Jadranskega morja pa 8km... Več na naši spletni strani.

KazaloKazalo  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  

Share | 

Optika je priklopljena, kako vam deluje?

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Število prispevkov : 1007
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 5327
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Pet 25 Jul 2008, 15:44

Napišite kako vam dela, pa kakšno hitrost dosežete.
Za merjenje hitrosti pejte na to stran SpeedTest

Ekola, moj rezultat:

Najbrž je to prvi priklopni dan, ne vem, mislim, da bo v bodoče upload nižji.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.klikajme.cu.cc
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Aquarius
Rat

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Pon 28 Jul 2008, 00:37

Malo testiram torrent, šiba šiba... juhuhu molitev

papa2
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik

Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 3365
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Pon 11 Avg 2008, 15:06

No, meni so ga priključili 8.avg. in sem do sedaj upal na boljše rezultate. Teh pa ni in ni. Niti ponoči, še manj pa podnevi. Za to, kar so obljubljali, je to eno veliko razočaranje. Bo treba malo podrezat na Telekomu...

Dodajte še drugi svoje rezultate...
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Aquarius
Rat

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Tor 12 Avg 2008, 15:27

Če uporabljaš wireless oziroma brezžično povezavo potem je hitrost pol manjša ali še kaj več kot pol. Zakaj je tako pa ne vem. nenene
To je tako na njihovem modemu z antenco, kot na dodatnem brezžičnem routerju, oboje dela pol počasneje.
Preverjeno.

Moji rezultati so doseženi s kablom priklopljenim direkt v modem in je moj računalnik klical (modem ni konfiguriran kot router ker sem kasneje dodal svoj wireless router).
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik

Država WRLEK

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Tor 12 Avg 2008, 15:53

Poznam težave wirelessa. Imam natanko tako priklopljeno kot ti. Računalnik direkt na optični modem s klicno povezavo. Na drugem portu pa priklop na domač wireless router in naprej na ......
Poskusil sem tudi domač router priklopit na optični in nato na domačega vse ostalo (tako, kot sem imel do sedaj - ADSL)...
Nič ne pomaga. nenene Hitrost downloada dosega okrog 13Mbit/s in ni še presegla 14Mbit/s, upoload pa tam okrog 11Mbit/s.

Zraven modema nisem dobil nobenih navodil oz. knjižice. Default IP modema bi menda moral biti 192.168.1.1, vendar se mi nanj ni še uspelo priklopiti. Ko so mi ga montirali so ob registraciji vpisali MAC in SER.NR. Pri tem seriska št. ni bila prava in je moral monter poklicat na SiOL, da mu jo je ta povedal (na modemu ni bila prava hmm). Vse se mi nekako zdi, da je vse skupaj ena "mučka". ododzadi
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Aquarius
Rat

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Tor 12 Avg 2008, 19:58

Kaj če izklopiš drugi port in pustiš samo prvega -tistega direktnega, kaj potem imaš še vedno isto hitrost? Pa tudi ping imaš nekam visok, nekaj ni v redu, kaj vari so sigurno dobri? Kaj pa UTP kabli so dobri? So spoji 100% dobri? Moje UTP kable od modema pa do routerja sem jaz sam povleku in zaključu z unimi posebnimi kleščami. Kaj si bil zraven ko so postavljali optiko? Čudno ker jaz imam ping od 5ms do 14ms max. hmm

Evo ta test je pravkar narejen, 7ms:

Kaj pa firewall katerega imaš? Da ti ne kaj druzga žlajfa?

Ta moment imam inštaliran Agnitum Outpost Suite 2009 firewall+antivirus ki je najbrž najboljši ta hip, pa računalnik mi z njim dela ful bolj hitro. Edino Antivirus je ful previden in blokira vse sumljive datoteke tudi če niso dejansko okužene. S tega vidika je boljši antivirus Kaspersky ali pa Eset Nod32.

No ja jaz imam pa probleme s telefonom, ki sploh ne dela, vsak dan klicarim zrihtajo pa ne nič. nenene

Evo še en test, ping 5ms!!!

Nazadnje urejal/a DejanRencelj Pet 31 Okt 2008, 16:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik

Država WRLEK

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Sre 13 Avg 2008, 02:03

Dejan super ti laufa. Se vidi, da ti teče dol po hribu. Ha, ha...
Poskusil sem vse.
Danes sem klical tudi na SiOL. In kaj so mi rekli? Da naj poskusim Downloadat datoteko z njihovega strežnika.
Poskusi. http://file.siol.net Najprej mi vleče tam do 1900KB/s, nato pa mi model reče naj medtem, ko se prva vleče, še enkrat povlečem isto. Hitrost se takoj razpolovi in obe šibata z 1200KB/s. Pa mi sedaj pravi, da je to OK in da, če seštejem obe znese 2,4MB/s kar tudi naj bi bilo TO. Ti razni speed testi pa da niso merilo uh
Isto oz. še slabše se dogaja na isti št. pod mano. Tam dosega hitrost 6 down in 5MB/s uploada zaspanec . Groza! affraid
Naročil je servisno službo, kateri pridejo s svojim comp in testirajo linijo. Med vrsticami mi je dal vedeti, da je čisto možno, da sva dobila rabljena modema, vendar, je takoj pripomnil, da delujoča. Mislim..... butn

Glede telefona pa tako. Na svoji servisni strani moraš imet določeno in aktivirano št.
Imela sva jo tudi midva s Goranom, vendar je bil telefon mrtev. Po klicu na 080-1000 so nama takoj aktivirali št. in sedaj delata.
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik

Država WRLEK

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Sre 13 Avg 2008, 18:00

Evo, Telekom mojster je nekaj pošaril in.... Nekaj bolje pa je le.

Pa kaj imeva samo midva internet? Dajmo Orlečani gor teste!
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Aquarius
Rat

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Tor 09 Sep 2008, 00:12

Folk probajte uporabit kakšen download manager. Edino tako boste lahko izkoristili ves potencial naših hitrih linij. ok man

Soliden in predvsem zastonj je Free Download Manager (klikni tukaj), ki poleg navadnih datotek omogoča tudi prenos filmčkov iz YouTube, Google Video, MySpace in ostalih spletnih strani.

Če vam ni škoda tistih nekaj evrov potem vam svetujem Internet Download Manager, ki je najboljši. prvi

Lahko ga tudi preizkusite pred nakupom: Preizkusi Internet Download Manager

Število povezav ene datoteke nastavite na 16.
Paraleleno pa 3-4 datoteke (minimalno 2).
Največja hitrost, ki jo dosegam s tem programom je 2,6MBs. peace

papa2

Nazadnje urejal/a DejanRencelj Pet 31 Okt 2008, 16:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin

Država Slovenija
Aquarius
Rat

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Tor 07 Okt 2008, 15:25

Sedaj je dejansko tudi pri meni upload enak downloadu, 20/20 in ne več 20/30 kot je bilo ob priklopu...

Trenutno pa uporabljam Online Armor Free Edition firewall in Kaspersky AntiVirus. ok man
No, dejmo folk, prpopajte vaše rezultate na optiki... Rokaj!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Optika je priklopljena, kako vam deluje?   Today at 06:51

Nazaj na vrh Go down

Optika je priklopljena, kako vam deluje?
Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1